تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
گزارش تصویری
 • بازدید نماینده ولی فقیه در استان از نمایشگاه دفاع مقدس اردبیل به روایت تصویر
  آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل عصر امروز به همراه جمعی از فرماندهان سپاه حضرت عباس(ع) از نمایشگاه دفاع مقدس مستقر در محل دریاچه شورابیل بازدید کرد.

 • مراسم رژه نیروهای مسلح در اردبیل به روایت تصویر
  مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور نیروهای مسلح استان اردبیل و بسیجیان و مسئولان استان برگزار شد.

 • اجتماع عزاداران در روز تاسوعا به روایت تصویر
  مردم دارلارشاد اردبیل با حضور خود اجتماع عظیم تاسوعای حسینی را برپا کردند و به عزاداری پرداختند.

 • آئین سنتی-مذهبی "شاخ‌سِی" در مشکین‌شهر به روایت تصویر
  شاه‌حسین‌گویان نوعی مراسم مذهبی است که در ایام ماه محرم در بیش‌تر نقاط آذربایجان برگزار می‌شود که مردم به این مراسم "شاخ‌سی" می‌گویند که کوتا ه‌شده واژه "شاه‌حسین" است این مراسم در مشکین‌شهر باشکوه هر چه تمام‌تر و با حضور خیل عظیم عزاداران برگزار شد.

 • مراسم طشت‌گذاری مسجد جامع اردبیل به روایت تصویر
  مراسم طشت‌گذاری مسجد جامع اردبیل با حضور عاشقان حضرت ابوالفضل العباس و دلدادگان امام حسین(ع) برگزار شد.

تیتر یک
در سخنرانی پیش از خطبه‌ها مطرح شد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: چرا مصوبات شورا را می‌برید در دفتر رئیس‌جمهور معطل می‌گذارید و چرا دستورات سازمان ملل را یکی یکی؛ بی‌صدا و با صدا اجرا می‌کنید؟ نه سند ۲۰۳۰ به شورا آمد و نه موارد متعدد دیگر.
مدیر حوزه علمیه استان اردبیل
مدیر حوزه علمیه استان اردبیل گفت: با توجه به این که رکن موفقیت حوزه‌های علمیه فعالیت‌های پژوهشی است به همین دلیل در تلاش هستیم تا آموزش‌های حوزه‌های علمیه را پژوهش‌محور کنیم.
سلیمانی در سخنان قبل از خطبه تهران:
نماینده بسیج دانشجویی تهران گفت: جنبش دانشجویی پسِ ده ها میزگرد تخصصی و بررسی های کارشناسی به این مهم رسیده است که شفافیت حلقه مفقوده سیستم مدیریت کشور است اما ....

تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

برای ورود کلیک کنید

 

دیدنی های امروز
دیدنی های امروز ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
آخرین اخبار

اخبار > آقای روحانی! گویا هنوز هم اراده‌ای برای رفع مشکلات کشور ندارید


کد خبر: ٢٦٨٥٧ تاریخ انتشار:1397/09/13 | ٢١:٣٧ تعداد بازدید: ...

عرب سرخی در سخنرانی مقابل رئیس جمهور:

آقای روحانی! گویا هنوز هم اراده‌ای برای رفع مشکلات کشور ندارید

نماینده انجمن اسلامی دانشجویان خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی! گرچه ناکارآمدی کنونی دولت قابل پیش بینی بود، اما گویا هنوز هم اراده ای برای رفع مشکلات کشور ندارید.

محمدحسین عرب سرخی نماینده انجمن اسلامی دانشجویان

به گزارش  سبلان نیوز ، مراسم روز دانشجو امروز با حضور رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد و تعدادی از نمایندگان تشکل های دانشجویی در این مراسم به بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.

محمدحسین عرب سرخی نماینده انجمن اسلامی دانشجویان در این مراسم طی سخنانی خطاب به روحانی گفت: آقای روحانی! گرچه ناکارآمدی کنونی دولت قابل پیش بینی بود، اما گویا هنوز هم اراده ای برای رفع مشکلات کشور ندارید.

وی ادامه داد: اینکه پس از سال ها نشستن بر کرسی ریاست قوه مجریه شما را به مسئولیت پذیری و پاسخگویی دعوت کنیم عجیب به نظر می رسد. اما تجربه ناپذیری دولت، ما را بر آن داشت تا وظایف و وعده ها را یادآوری کنیم چرا که دولت شما فقط دولت حرف است که نه توانی دارد و نه ایده ای.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: یادتان هست که گفتید تقویت نظام و اسلام به این است که هر کسی کار خود را انجام دهد؟ قهرمان دیپلماسی شما با ساده اندیشی در محافل بین المللی پولشویی گسترده در کشور را مطرح می کند! و در نهایت بعد از نامه ای 12 صفحه ای به بی سند بودن حرف خود اذعان می کند.

وی افزود: در این شرایط اقتصادی که نیاز به یک دیپلماسی فعال داریم یحتمل پولشویی گسترده را دستگاه وزارت خارجه باید اثبات کند و سفیر هند و چین و یا رویکرد به منطقه را قوه قضاییه. و چرا باید در این شرایط چنین سخنی را بفرمایند؟

عرب سرخی گفت: یادتان هست که گفتید از بستن دهان منتقدان و رقیبان به خدا پناه می برم؟ وزیر شما که دانشجویان منتقد را بدتر از تکفیری و فرقانی می داند، جواب درد مردم را با «خودت بمال!» می دهد. یا بجای تلاش در افزایش سطح درمان کشور مخصوصا برای اقشار ضعیف از به صرفه نبودن هزینه برای جان بیماران خاص صحبت می کند. وضعیت فعلی طرح سلامت با توجه به هزینه های آن و تقریبا بی ثمر بودنش خود گواه بسیاری از حرفهاست!

 نماینده انجمن دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: یادتان هست که گفتید وظیفه اصلی دولت، خدمت بی منت به مردم است؟ در این سال ها آجر روی آجر یک خانه نگذاشتید! حتی در طرح خیالی مسکن اجتماعی خودتان! دست آخر هم وزیر مسکنی که برند کابینه تان بود و به او افتخار می کردید نامه ای نوشت و سیاست های شما را به چالش کشیده و رفت!

وی گفت: یادتان هست که گفتید که ما وزیری می خواهیم که بتواند میلیاردها دلار سرمایه خارجی را وارد کشور کند؟ دیگر برند کابینه ژنرال نفتی شما! کسی که مدعی بود شرکت هایی مانند توتال تحت تاثیر تحریم های یکجانبه آمریکا از ایران خارج نخواهند شد، چه پاسخی برای وعده نادرست خود دارد؟ این وزیر شما زیان دهنده روزگار شده است. از کرسنت گرفته تا جمع آوری کارت های سوخت. کار سوختی که بی هیچ دلیلی حذف شد و اکنون در صدد احیا آن هستید.

وی افزود: یادتان هست که گفتید جوانان باید سریعتر وارد مدیریت شوند؟ وزیر صنعتی که با ناکارآمدی و مسئولیت ناپذیری با کارنامه ای خالی استعفا می دهد، بلافاصله در وزارت خانه مهم دیگری به کار گرفته می شود. آن هم وزیری که درست هنگامه التهاب بازار ارز در مجموعه تحت مدیریتش 5000 خودرو با رانت و فساد وارد کشور می شود. به راستی شما به جوانگرایی و گردش نخبگان در کشور اعتقاد دارید؟

این فعال دانشجویی تصریح کرد: جناب آقای روحانی! دلار به چند برابر قیمت افزایش پیدا می کند. مشکل کجاست؟ یادتان هست، خودتان گفتید "عدم مشورت، خودشیفتگی و عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور!" همان دلاری که گفتید نگرانش نباشید! همین امر باعث گردید سفره مردم کوچکتر و به گواه آمارها قدرت خرید نصف گردد. ارزش پول ملی در کمتر از یک ماه به یک سوم کاهش می یابد و در خود موج عظیمی از مشکلات معیشتی و فشار روحی و روانی و تلاطم اقتصادی را به همراه می آورد.

عرب سرخی اضافه کرد: جناب آقای روحانی! دیگر عنصر گمشده دولتتان شفافیت است. از مجموع 1225 دستگاه و نهاد دولت تنها 514 دستگاه به سامانه انتشار آزاد اطلاعات پیوسته اند. از سویی دیگر پافشاری شما بر پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی یا همان  FATFنشان دهنده تناقضاتی در دولت شماست. شفافیت در برابر چه کسی؟ مردم؟ یا بیگانگان؟ یادتان هست که گفتید در روز اجرای توافق تمامی تحریم ها به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق؟ برجام جوان مرگ شد اما هنوز از سر تابوت آن بلند نشده اید.

وی افزود: آقای روحانی! چه فکر می کردیم و چه شد! شما برخلاف مسیر آرمانی جمهوری اسلامی دست دوستی به سوی آمریکایی ها دراز کردید تا مشکلات کشور را برایتان رفع کنند! شما از جیب ملت هزینه سنگینی برای آزمون و خطا در سیاست خارجی پرداخت کردید و چیزی عاید کشور نشد! با این حال هنوز هم دست از این ساده اندیشی خطرناک و پرهزینه برنداشته اید و می خواهید مشکل مردم را با معاهده پاریس و CFT و یا با توقف برای انتخابات آمریکا رفع کنید!‌

  نماینده انجمن دانشجویان دانشگاه سمنان تاکید کرد: شرایط به گونه است که دولت دوازدهم، دولتی تنهاست! اعضای کابینه مسئولیت تصمیماتشان را نمی پذیرند، تا جایی که حتی خود را بی اختیار در انتخاب منشی خود می دانند. و یا حتی دوستان و همراهان سابق تان که خود را تضمین شما می دانستند  از شما عبور کرده اند و کارنامه دولت را یک فاجعه تاریخی می خوانند و برخلاف ما منتقدان بی شناسنامه آن شناسنامه داران می گویند "رذیلانه ترین دروغ آن است که بگوییم تورم 40 درصدی امروز حاصل تحریم است". 

 دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: جریانات اصلاح طلب از اینکه در پیوند با شما آینده سیاسی خود را تباه کرده اند، پشیمانند. ما که جزو پروژه عبور و مرور نبوده و نخواهیم بود در این شرایط آمده ایم تا خلا یک منتقد منصف را پر کنیم و از شما در خواست کنیم که از اندک فرصت باقی مانده بهره ببرید و برای حل مشکلات کشور، به جوانان و اندوخته های داخلی، تکیه کنید.

وی گفت: حاصل این تکیه کردن نتیجه ای چون سالهای دفاع مقدس و یا پیشرفت های ما در فناوری نوین را دارد. دست خود را از دست های چدنی استکبار جدا کرده و دست خود را در دست های پر توان و نیرومند جوانان به نمایندگی از مردم بگذارید. امید است که با تغییر رویه ثابت خود گره ای از مشکلات باز کنید و گرنه آش همین است و کاسه همین کاسه. /

منبع : فارس

انتهای پیام/

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مناسبت ها
در پیام استاندار اردبیل تاکید شد؛
  بسیج سرمایه راهبردی کشور در عبور از بحران‌ها است
استاندار اردبیل اکبر بهنام جو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4482811
 بازدید امروز : 2168
 کل بازدید : 20482316
 بازدیدکنندگان آنلاين : 15
 زمان بازدید : 1/3620

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت  سبلان نیوز  است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

(( با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ))