تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
آخرین اخبار
اخبار > علی دایی در سرعین کمپ تیم‌های ملی احداث می‌کند


کد خبر: ٢٦٥٧٩ تاریخ انتشار:1397/07/06 | ٢١:٣٣ تعداد بازدید: ...

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل:

علی دایی در سرعین کمپ تیم‌های ملی احداث می‌کند

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: استعلام بازنشستگی رؤسای هیئت‌های ورزشی استان اردبیل از وزارت ورزش و جوانان انجام شده و بعد از اعلام نتایج استعلام، نظر وزارت‌خانه در این رابطه اجرایی می‌شود.

علی دایی سرعین کمپ تیم‌های ملی احداث

بهرام آقاخانی  در گفت‌وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل برنامه‌های خود را در 4 محور همگانی، قهرمانی، حوزه جوانان و آماده سازی زیرساخت‌های مورد نیاز در استان هدف‌ گذاری کرده و بخش همگانی ورزش نیز مورد توجه اساسی قرار گرفته است.

وی گفت: 13 برنامه اصلی برای توسعه همگانی ورزش در سطح استان اردبیل برنامه‌ریزی شده که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی ایتسگاه‌های ورزش صبحگاهی و شامگاهی به تعداد 25 ایستگاه در سطح استان و نیز راه‌اندازی کمیته ورزش همگانی در تمامی هیئت‌های ورزشی اشاره کرد چرا که ورزش همگانی تنها پیاده روی و یا کوهپیمایی نیست.

شورای ورزش کارمندان در اردبیل تشکیل شد

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: از دیگر اهداف توسعه ورزش همگانی، حضور خانواده‌ها در امر ورزش همگانی است چرا که اگر خانواده‌ها برای حضور در انجام ورزش‌های همگانی ترغیب شوند، قطعا جوانان و نوجوانان خانواده نیز از سنین پایه با ورزش آشنا شده و به طرف سلامتی سوق پیدا می‌کنند.

آقاخانی تصریح کرد: در انجام برنامه‌های رشد ورزش همگانی به 20 درصد اهداف پیش‌بینی شده دست پیدا کردیم که سعی داریم حداقل 50 درصد خانوارهای استان اردبیل برای شرکت در ورزش‌های همگانی مشارکت کنند.

وی بیان کرد: در حوزه ورزش دانش آموزی تعامل و همکاری مناسبی با اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل داریم و در رابطه با ورزش دانشجویی نیز، همکاری‌هایی با دانشگاه‌های استان در رابطه با توسعه علمی ورزش در استان اردبیل انجام دادیم که در کنار این موارد، ورزش جانبازان، خانواده و کارمندان نیز مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در رابطه با ورزش کارمندان برگزاری جشنواره‌های ورزشی با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل در دستور کار بوده و حتی شورای ورزش کارمندان نیز در استان اردبیل تشکیل شده است تا از ظرفیت‌های موجود استفاده مناسب شود.

 حضور یک تیم فوتبال از اردبیل در مسابقات لیگ دسته 2

آقاخانی در رابطه با خرید یک تیم فوتبال با اسپانسری بخش خصوصی برای حضور در مسابقات لیگ دسته 2 فوتبال کشور افزود: در حال حاضر تعامل و همکاری مناسبی بین هیئت فوتبال استان و اداره کل ورزش و جوانان وجود دارد و تمامی تلاش خود را انجام می‌دهیم تا زمینه حضور یک تیم فوتبال به نمایندگی از استان اردبیل در مسابقات لیگ فوتبال دسته 2 کشور محیا شود.

وی تصریح کرد: اسپانسر بخش خصوصی اعلام آمادگی برای خرید تیم دسته دومی و حتی دسته یک را برای استان اردبیل اعلام کرده و با توجه به اینکه در حال حاضر ظرفیت و زیرساخت‌های لازم برای حضور در مسابقات لیگ دسته یک وجود ندارد، حضور در مسابقات لیگ دسته 2 فوتبال امکان‌پذیر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل بیان کرد: اسپانسر قول صد در صدی برای تأمین مالی حضور یک تیم از استان اردبیل در مسابقات لیگ دسته 2 را داده و با توجه به جایگاه ورزش فوتبال در بین مردم و جوانان، این موضوع یک خبر خوش برای استان بوده و ورزشگاه تختی نیز آماده میزبانی از این مسابقات است.

آقاخانی اظهار داشت: استان اردبیل در رشته ورزشی فوتبال استعدادهای بسیار مناسبی دارد و در حال حاضر نیز 22 نفر از ورزشکاران استان اردبیل در مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته یک کشور بازی می‌کنند.

علی دایی در سرعین کمپ تیم‌های ملی احداث می‌کند

وی با اشاره به احداث کمپ تیم‌های ملی توسط علی دایی در شهرستان سرعین، گفت: علی دایی برای احداث کمپ تیم‌های ملی در شهرستان سرعین اعلام آمادگی کرده و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز مقدمات انجام این کار را پیگیری می‌کند تا هر چه سریعتر عملیاتی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: استاندار اردبیل و فرماندار شهرستان سرعین نیز پیگیر تحویل زمین برای احداث کمپ تیم‌های ملی در شهرستان سرعین هستند که احداث این کمپ قطعا سبب رونق گردشگری ورزشی در این شهرستان خواهد شد.

آقاخانی تصریح کرد: شهرستان سرعین با توجه به ظرفیت‌های موجود پتانسیل میزبانی از تیم‌های ورزشی در طول سال را دارد که تیم‌های ورزشی علاقه‌مند به برگزاری اردوهای مختلف در این شهرستان هستند.

زیرساخت‌ ورزش‌های زمستانی در حال آماده‌ سازی است

وی با اشاره به آماده سازی پیست‌های اسکی متعدد در استان اردبیل بیان کرد: احداث و انجام طرح مطالعاتی چند پیست اسکی در استان اردبیل انجام می‌شود که در واقع 5 پیست اسکی استاندارد در استان احداث و آماده سازی برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی و ملی می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اظهار داشت: پیست اسکی آلوارس که در حال حاضر آماده بوده و یک پیست اسکی دیگر در کنار این پیست در حال احداث بوده و در منطقه اندبیل شهرستان خلخال نیز یکی از جذاب ترین پیست‌های اسکی کشور و حتی جهان احداث می‌شود.

آقاخانی با بیان اینکه پیست اسکی شهرستان مشگین شهر نیز در مرحله انجام مطالعات طرح است، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در حال آماده سازی پیست اسکی روی چمن فندقلوی شهرستان نمین است که 2 میلیارد تومان برای این طرح اعتبار مورد نیاز بوده که یک و نیم میلیارد تومان به حساب اداره کل ورزش واریز و مراحل آماده سازی در حال انجام است.

وی اظهار داشت: مسابقات بین‌المللی که امسال قرار بود در این پیست برگزار شود به دلیل آماده نشدن پیست در موعد مقرر لغو شده و سال آینده میزبانی از این مسابقات قطعی شد.

استعلام از وزارت ورزش برای تعیین تکلیف رؤسای بازنشسته

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل تصریح کرد: استعلام بازنشستگی رؤسای هیئت‌های ورزشی استان اردبیل از وزارت ورزش و جوانان انجام شده و بعد از اعلام نتایج استعلام، نظر وزارت‌خانه در این رابطه اجرایی می‌شود.

آقاخانی افزود: قطعا استفاده از جوانان در رأس هیئت‌های ورزشی نتیجه مثبتی به دنبال خواهد داشت و این در حالی است که باید از افراد باتجریه هیئت‌های ورزشی نیز در کنار جوانان در قالب عضو هیئت رئیسه استفاده شود.

وی گفت: هیئت‌های ورزشی باید برای خود یک اتاف فکر تشکیل داده و در این اتاق فکر از جوانان و افراد با تجربه ورزشی استفاده کنند چرا که موفقیت در عملکرد هیئت‌های ورزشی با تعامل، همکاری و همفکری محقق می‌شود.

مصاحبه از: محمدرضا فرض اللهی

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

سبلان نیوز