تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
آخرین اخبار
اخبار > اگر قرار باشد دولتی در لیست تروریست‌ها باشد، آمریکاست.


کد خبر: ٢٧٣٠٨ تاریخ انتشار:1398/01/23 | ١٧:١٨ تعداد بازدید: ...

خطیب جمعه اردبیل مطرح کرد؛

اگر قرار باشد دولتی در لیست تروریست‌ها باشد، آمریکاست.

خطیب جمعه اردبیل با اشاره به اقدام اخیر آمریکا بر ضد سپاه گفت: این اقدام ناشی از ناکامی آمریکا در منطقه است، چراکه سپاه عامل اصلی ناکامی همه نقشه‌های آمریکا در خاورمیانه است.

خطیب جمعه اردبیل  آیت الله سیدحسن عاملی

به گزارش سبلان نیوز ، آیت الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه هیچ نعمت خداوند مثل نعمت عقل نیست و ضربه‌ای که بی عقلی به خود، جامعه، بشریت و دین می‌زند، هیچ عنصری نمی‌زند، اضافه کرد: تصمیم ترامپ در قرار دادن سپاه در ردیف داعش، ظهور بزرگ بی عقلی زمامدار آمریکاست.

وی بیان داشت: این تصمیم ذره‌ای اثر مثبت برای آمریکا ندارد و برای کشور ما هم هیچ تأثیری ندارد چون بوش قبل از او سپاه ما را تحریم کرده است و جعل سپاه در لیست تروریسم نه در تجارت ایران، نه در امنیت آن و نه در هیبت و هیمنه سپاه تأثیری ندارد؛ بلکه این تصمیم، هم هیبت سپاه را بالا برد و هم محبوبیت آن را بیشتر کرد و هم ملت ما را منسجم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه چند علت برای این تصمیم دخیل بوده است، یادآور شد: اول، خوش رقصی به صهیونیست‌ها؛ چون رأی آمریکا در دست یهودی‌ها و آیپک است. اگر آنها اراده نکنند، کسی رئیس جمهور نمی‌شود. کل یهودی‌های دنیا ۱۳ میلیون نفر هستند ولی مثل اختاپوس خود را بر مراکز حساس تصمیم‌گیری دنیا مسلط کرده‌اند. رؤسای جمهور آمریکا بیشتر از سنا و کنگره از آیپک می‌زنند.

وی تصریح کرد: پمپئو اعتراف می‌کند که فقط به خاطر اسرائیل، سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار دادیم. این جمله خیلی جالب است چون معنی آن این است که ما به خاطر حمایت از خطرناک‌ترین تروریست جهان یعنی اسرائیل، سپاه را جزو لیست تروریست‌ها قرار دادیم. چنین وقاحتی فقط از آمریکایی‌ها سر می‌زند چون مست قدرت هستند و مست، چیزی نمی فهمد.

عاملی تاکید کرد: دوم، عقده تحقیر و ناکامی و شکست‌های آمریکا در منطقه است. در چهل سال گذشته، سپاه عامل اصلی ناکامی همه طراحی‌ها و نقشه‌های آمریکا در خاورمیانه بوده است. این ناکامی و حقارت، یک عقده بزرگ برای آنها درست کرده است. آنها نمی‌توانند از فشار و عذاب این عقده خلاص شوند. دستور ترامپ، نتیجه همان عقده حقارت است.

وی متذکر شد: آمریکا اگر از شدت ناکامی، خسارت مالی، خسارت جانی و خسارت عرضی دق مرگ شود برای ما غیرمنتظره نیست.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اولین ناکامی آنها در مدیریت منطقه توسط سلفی‌ها و داعشی ها و رساندن داعش به ایران بود، یادآور شد: قرار بود سوریه، عراق و لبنان با دست داعشی های وهابی سقوط کند. آنها داعش را با هزینه فراوان برای ایران درست کرده بودند و برنامه این بود که یک سوم ایرانی‌ها در ورود داعشی های سوریه و عراق و عربستان به ایران کشته شوند.

وی اضافه کرد: سپاه، هفت تریلیون دلار هزینه آنها را بر باد داد و داعش که تا چهل کیلومتری ایران آمده بود هم در عراق و هم در سوریه، ریشه کن شد.

عاملی با تاکید بر اینکه آنها با مقصد تأمین امنیت اسرائیل، قرار بود با داعش، حکومت سوریه و لبنان را ساقط کنند تا همسایگان اسرائیل، همه از موالیان اسرائیل باشند، افزود: اما سپاه همه چیز آنها را بر باد داد و در بیخ گوش آنها خیمه زد. آنها از این جهت زخمی هستند. زخم آنها بسیار عمیق است و عمیق‌تر خواهد شد.

وی با برشمردن خدمات سپاه در داخل کشور بیان داشت: در داخل کشور نیز سپاه تمام برنامه‌های آمریکا علیه ایران را بر باد داده است آنها فقط با بنزین می‌توانستند کشور را بهم بریزند اما سپاه با احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس، نه تنها ایران را در بنزین خودکفا کرد بلکه به صادرکننده بنزین تبدیل نمود و آمال و آرزوهای آنها را بر باد داد.

به گفته خطیب جمعه اردبیل آنها در تحریم برای فشار حداکثری خیلی برنامه ریخته بودند و برای آنها خیلی امیدوار بودند و آن قدر به آن اطمینان داشتند که می‌گفتند امسال کریسمس را در تهران جشن خواهیم گرفت. اما اینجا نیز آرزوهای آنها بر باد شد. یک علت مهم آن، سپاه بود.

وی تصریح کرد: فازهای متعدد پارس جنوبی، توسط سپاه پاسداران راه اندازی شد. اخیراً رئیس جمهور، سه فاز پارس جنوبی را افتتاح کرد. با راه اندازی آن، سالانه میلیاردها دلار ثروت به کشور سرازیر می‌شود.

عاملی ادامه داد: الان در تحریم، حیثیت آمریکا زیرسؤال رفته است. او حجم عظیمی از امکانات خود را جمع کرده ولی به هدف نرسیده. فقط از وزارت خزانه داری آمریکا ۳۵۰ نفر را بسیج کرده‌اند. پهلوانان جنگ روانی را جمع کرده‌اند، متخصصین سقوط شوروی سابق را بسیج کرده‌اند. دو رئیس جمهور آمریکا گفته‌اند این تحریم در تاریخ بی نظیر است. اما به هدف نرسیده‌اند.

وی تاکید کرد: با این کار آمریکا در برابر یک کشور جهان سومی، کاملاً بی حیثیت می‌شود. آنها برای جبران بی حیثیتی، به همه چیز دست می‌زنند و چون بیشتر از همه از سپاه زخمی هستند لذا سپاه را در لیست تروریست‌ها گذاشتند تا قدری دلشان خنک شود.

نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: آنها در سیل اخیر انتظار داشتند که ماهی‌های خوب بگیرند اما دیدند فرمانده سپاه تا کمر در داخل آب کار می‌کند. سپاه نه تنها تجهیزات و امکانات خود را به میدان آورد، بلکه دستور داد پاسداران جلوی سیل بخوابند تا به مردم آسیبی نرسد.

وی ادامه داد: بیشترین عصبانیت آمریکا از موشک‌های دوربرد و نقطه زن ایران است. این موشک‌ها، مجال هرگونه تحرک در منطقه یا فکر حمله به ایران را از آمریکا گرفته است. همه این موشک‌ها تولید سپاه است. به همین جهت لفظ سپاه مخصوصاً سپاه قدس برای آنها مثل کابوس می‌ماند.

عاملی افزود: امروز آمریکا آن قدر جنایت کرده و آن قدر بین ملت‌ها مخصوصاً ملت‌های مسلمان منفور شده که هرکس را متهم یا محکوم کند، مدال بزرگ افتخار بر گردن او آویخته است. از آن طرف ملت ما، چه انقلابی و چه غیر انقلابی به خوبی می‌داند که کشور را سپاه حفظ کرده است و لذا همه خود را مدیون سپاه می‌دانند. از این رو با این کار ترامپ، دولت آمریکا هرچه در ایران طرفدار داشت از دست داد.

وی متذکر شد: اگر قرار باشد دولتی در لیست تروریست‌ها باشد، آمریکاست. تروریسم در دنیا سه رکن دارد: صهیونیسم، وهابیت و منافقین و همه را آمریکا درست کرده است. ۷۰ سال است اسرائیل با کمک آمریکا حمام خون در فلسطین راه انداخته است. القاعده، طالبان و داعش نیز همه از شاخه‌های وهابیت هستند و همه توسط آمریکا درست شده‌اند.

نماینده مردم اردبیل در مجل خبرگان رهبری اضافه کرد: کلینتون گفت القاعده ساخته دست آمریکاست و ترامپ گفت داعش توسط اوباما ساخته شده است. اگر دنیا از صهیونیسم، وهابیت و منافقین خلاص شود، هیچ تروری در دنیا اتفاق نمی‌افتد. بنابراین وقاحت بسیار بزرگی لازم است تا آمریکای تروریست مجموعه‌ای مثل سپاه را که ریشه داعش را خشکاند، تروریست بنامد.

وی گفت: من از دولت ایران می‌خواهم عکس ۲۹۰ مسافر مظلوم ایرانی را که در فراز خلیج فارس توسط ناو ونسینس آمریکا جان خود را از دست دادند منتشر کند و از جوان‌ها می‌خواهم عکس این مظلومین را به ترامپ و سایت‌های دولت آمریکا ارسال کنند تا شاید آنها حیا کنند.

عاملی یادآور شد: دست منافقین به خون ۱۷ هزار ایرانی بیگناه که در بین آنها امام جمعه، آیت الله، رئیس جمهور، نخست وزی، نماینده مجلس و قاضی وجود دارد آغشته است. این تروریست‌ها به مشاوران پمپئو و جان بولتون تبدیل شده‌اند. معنی ورود آنها به کاخ سفید این است که ایرانی‌ها باید کشته شوند. یعنی انسان‌ها در نگاه آنها درجه بندی شده‌اند.

وی در عین حال کمک ب سیل زدگان را از سوی مردم استان خواستار شد و ادامه داد: از مردم استان اردبیل می‌خواهم هم وطنان سیل زده را فراموش نکنند. علاوه بر کمیته امداد و هلال احمر، دفاتر ائمه جمعه نیز وجوه و وسایل را تحویل و به مصارف مقرره می‌رسانند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تبریک فرا رسیدن روز ارتش بیان داشت: از اینکه آنها هیبت و امنیت کشور ما را تأمین کرده و قلعه امنیت برپا کرده‌اند، تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به موسم پذیرش حوزه‌های علمیه نیز گفت: از جوان‌هایی که آرزوهای بزرگ در خدمت به کشور و اصلاح امت دارند و می‌خواهند نامشان در تاریخ این کشور و تاریخ اسلام ماندگار شود و از جوانانی که به فکر سعه وجودی و خدمات زیربنایی به کشور هستند می‌خواهم این فرصت را از دست ندهند.

وی افزود: خداوند در قرآن برای علما، شهدا، متقین و اهل عدل مقامات مهمی ذکر کرده که هرکس بخواند، حسرت آن مقامات را می‌خورد ولی برای هیچکس مقامی مثل آنچه برای هادیان ذکر کرده، نیاورده است.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

سبلان نیوز