تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
آخرین اخبار
اخبار > التماس ترامپ برای مذاکره، این هفته به اوج رسید


کد خبر: ٢٧٤٩١ تاریخ انتشار:1398/03/11 | ٠٠:١٤ تعداد بازدید: ...

امام جمعه اردبیل گفت:

التماس ترامپ برای مذاکره، این هفته به اوج رسید

امام جمعه اردبیل گفت: امام جمعه اردبیل گفت: علت حل نشدن مشکل فلسطین حکام دست نشانده بر سر کشورهای اسلامی و در راس آنها آل سعود است.

به گزارش سبلان نیوز ، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل بر فضیلت احیاء شب عید فطر و فضیلت روز عید و مخصوصا بر فضیلت نماز عید تاکید کرد.

وی گفت: یاد و خاطره حضرت امام را گرامی می‌داریم و به روح بلند او درود می‌فرستیم و نقشه راهی را که برای ما تعیین کرده روی چشم خود می‌گذاریم؛ قیام آن بزرگوار مصداق «اذهب الی فرعون انه طغی» بود و حمله‌ای که آن بزرگوار بر علیه فرعون زمان آغاز کرده، روز به روز شکوفاتر می‌شود و موسم غرق شدن فرعون و جنود او و هامان بسیار نزدیک شده است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل از شرکت عظیم اهالی استان در راهپیمایی روز قدس تشکر و بیان کرد: کسانی که می‌خواهند اقتدار، صلابت، وحدت، همبستگی و استقامت پای آرمان‌های انقلاب و میزان ارادت به ساحت منیع رهبری را ملاحظه کنند، این راهپیمائی شاخص خوبی است.

بیشتر بخوانید

عاملی افزود: روزه‌داران عزیز در این اجتماع عظیم، بصیرت، معرفت، عطوفت، اظهار همدردی با ملت مظلوم فلسطین و نفرت از دشمنان انسانیت را به تماشا گذاشتند تا در محضر وجدان و محضر حضرت حق، حجتی داشته باشند که در خصوص بزرگترین معضل عالم اسلام و انسانیت، بی تفاوت نماندند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل تصریح کرد: در سالروز تقاضای این جانب برای تعطیلی سفره اموات، از اقشار مختلف مردم که با ترک ضیافت اموات با این طرح همکاری کردند، تشکر می‌کنم چرا که استقبال آن چنان است که انگار مردم منتظر چنین فرصتی بودند.

وی افزود: با پول آن به ایتام رسیدگی می‌کنند، زندانی آزاد می‌کنند، به ساخت مدارس، تهیه جهیزیه، پرداخت دیه، تامین آب و برق و رهن خانه، به سرطانی ها و بیماران ام‌اس و صعب العلاج کمک می‌کنند که از محلات، روستاها، قصبات، بخش ها و شهرهایی که با این طرح همکاری می‌کنند جدا تشکر می‌کنم.

امام جمعه اردبیل با اشاره به سرازیری سیل گردشگر به استان بعد از عید فطر گفت: از هتل‌داران، مغازه‌داران، رانندگان و از تمام کسانی که با آنها سر و کار دارند مصرا می‌خواهم امانتدار خوبی برای آبروی استان و آبروی اهالی استان باشند.

عاملی اظهار کرد: ورود بی‌سابقه مسافران به استان، ظرفیت بزرگ و نعمت استثنایی خداوند برای ماست، ما برای حل مشکلات استان، باید از این ظرفیت استفاده کنیم چرا که بسیاری از کشورها، استان‌ها و شهرها در حسرت چنین ازدحامی هستند؛ گردشگر مثل آب می‌ماند اگر یک جا مانع باشد، به جای دیگر راهش را عوض می‌کند؛ متاسفانه استان ما از زیرساخت لازم برای این حجم از مسافر برخوردار نیست.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد:  از اینکه برای نخستین بار در استان ما پیوند کلیه با موفقیت صورت گرفت، از دانشگاه علوم پزشکی از متخصصین و از پزشکان متعهد و حاذق و از انجمن حمایت از بیماران کلیوی جدا تشکر داریم چرا که هم رنج سفر و هم هزینه سفر کم شد، هم خطرات سفر از بین رفت و هم سر استان به عرش رسید.

وی افزود: پیوند، از پیشرفت‌های پزشکی است، آقایان قول دادند در عرض یک ماه، پیوند مغز استخوان هم صورت خواهد گرفت و در عرض سه سال، اردبیل شاهد پیوند کبد خواهد بود که فرصت را غنیمت می شمرم و از تمام وراث عزیزان مرگ مغزی که اعضاء آنها را جهت پیوند، اهداء می‌کنند، قلبا تشکر می‌کنم و اهالی را به عضویت در انجمن اهداء عضو دعوت می‌کنم.

عاملی تصریح کرد: همه توجه کنند که پیوند کلیه در ایران بعد از انقلاب صورت گرفت، اردبیل ما حتی دستگاه دیالیز نیز نداشت و بیماران به خاطر آن به تهران و تبریز می رفتند و دستگاه‌های دیالیز در سال 1361 به اردبیل آمد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: التماس ترامپ برای مذاکره، این هفته به اوج رسید، او از ژاپن که روابط خوب با ایران دارد خواسته که بین آمریکا و ایران میانجی‌گری کند، آقای ظریف به همین منظور به ژاپن رفت و بعد از آقای ظریف ترامپ وارد ژاپن شد.

وی اظهار کرد: التماس او به دو جهت است؛ اول اینکه دید فشار حداکثری و در اقل زمان فائده ندارد و مقاومت ملت ما آن نظریه را بر باد داد و لذا این هفته معافیت نفتی را نسبت به کشورهای صنعتی دوباره برقرار کرد. دوم اینکه ترامپ برای کارزار انتخاباتی هیچ چیز در دست ندارد، او می خواهد با مذاکره با ایران در برابر رقباء خود مانور بدهد که مشکل چهل ساله را حل کردیم، در حالی که برجام یک مذاکره کامل بود او باید توضیح دهد که چرا یک توافق بین‌المللی ثبت شده در شورای امنیت را سازمان ملل ابطال کرد؛ او اول باید تحریم ها را بردارد، سپس به برجام برگردد دیگر احتیاج به هیچ صحبتی نیست.

خطیب جمعه اردبیل افزود: ما سه بار با آنها وارد مذاکره شدیم در هر سه خیانت کردن؛. یک بار در جنگ عراق که با آنها همکاری کردیم، یک بار در جنگ افغانستان که آمریکا قادر به عبور دادن تانکرهای سوخت رسانی نبود و بار سوم در مسأله برجام.

عاملی گفت: روز قدس یادگار بزرگ حضرت امام است و حضرت امام با این اقدام مساله قدس را از چهارچوب تنگ قومی و عربی درآورد و اسلامی کرد هم چنین از میز مذاکره به میدان مبارزه و جهاد آورد.

وی بیان کرد: ما امسال روز قدس را در حالی برگزار می‌کنیم که آمریکا در صدد تنفیذ طرح موسوم به معامله قرن بوده و اجرای معامله قرن شروع شده است؛ واگذاری قدس و بلندی های جولان به اسرائیل بخشی از معامله قرن است نشست منامه نیز برای تامین مالی معامله قرن و دوشیدن کشورهای عربی است.

وی بیان کرد: جزئیات معامله قرن عبارت است از 1- نیم میلیون آواره فلسطینی در مقابل سرمایه گذاری 45 میلیارد دلاری در اردن اسکان داده شوند، یعنی بازگشت آوارگان فلسطینی به طور کلی باید از یاد برده شود، 2- به موجب معامله قرن  بخش هایی از اراضی اردن به رژیم صهیونیستی داده می شود و در مقابل عربستان سعودی نیز به همین مقدار اراضی خود را به اردن می دهد، 3- کنوانسیون مشترک بین رژیم صهیونیستی، اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین برای اداره کرانه باختری تشکیل می‌شود.

عاملی افزود: 4- مصر متعهد می‌شود به تسهیل تردد فلسطینیان به مصر و بالعکس و سپس فلسطینی ها را در خاک مصر اسکان می دهد و برای آنها مناطق بزرگ صنعتی احداث می کند و در مقابل عربستان 65 میلیارد دلار به این کشور پرداخت می کند و عربستان متعهد به بازسازی شبه جزیره سینا می‌شود، 5- تامین منابع مالی اجرای بندهای معامله قرن به عهده برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مخصوصا عربستان خواهد بود مصر و اردن موافقیت اولیه خود با بندهای معامله قرن را اعلام کرده اند اما ملک عبدالله دوم پادشاه اردن گفته که این معامله خطرناک و اجرای آن بسیار دشوار است.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هدف از معامله قرن حذف دائمی بازگشت آوارگان فلسطینی (6 میلیون نفر) به سرزمین آباء و اجداد خود و اسکان آنها در وطن جایگزین است.

وی گفت: در این طرح قرار نیست کشوری به نام فلسطین به پایتختی قدس به رسمیت شناخته شود و به تعبیر سفیر فلسطین در ایران ترامپ می خواهد با معامله قرن فقط خاطره فلسطین باقی بماند.

عاملی اظهار کرد: سید حسن نصر الله حرف بسیار دقیقی گفت وی اخیرا اظهار داشت تمام اتفاقاتی که امروز در منطقه در جریان است کاملا با معامله قرن در ارتباط است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: معامله قرن یک طرح صلح فراگیر در منطقه است و محدود به فلسطینی‌ها و اسرائیلی ها نمی‌شود آمریکا خود را قیم منطقه می داند اما این را هم می داند که بدون پذیرش ایران هیچ شانسی برای موفقیت این طرح وجود ندارد.

 وی بیان کرد: یک محقق مصری می‌نویسد نائبان و وکلا و متحدان ایران در منطقه می توانند این معامله را ناکام گذاشته یا تخریب کنند و به گونه ای کارت ها را به هم بریزند که همه طرف ها را سر در گم کنند، می‌گویند یک علت نرمش ترامپ در برابر ایران همین مساله است.

وی افزود: علت حل نشدن مشکل فلسطین حکام دست نشانده  بر سر کشورهای اسلامی و در راس آنها آل سعود است؛ آل سعود از اول دست در دست صهیونیست ها داشت و الان نقاب از صورت خود برداشته و آشکارا از صهیونیست ها دفاع کامل می کند و اخیرا اعلام کرده تا یک فلسطینی پاسپورت اسرائیلی نداشته باشد حق به جا آوردن حج و حق ورود به اماکن مقدسه و عربستان را ندارد او با مشاهده سکوت امت مرحومه جری شده است.

عاملی با بیان اینکه این طرح نیز مانند طرح های دیگر محکوم به شکست است، افزود: زمانی طرح خاور میانه بزرگ را ریختند شکست خوردند، زمانی طرح خاورمیانه جدید را ریختند شکست خوردند و زمانی طرح صلح خاورمیانه را ریختند و شکست خوردند چون همه برای نجات اسرائیل بود.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: رسول خدا در ترک مکه به صورت مشرکین خاک انداخت و فرمود: شاهت الوجوه و ما هم نه به آمریکا بلکه به دولت‌های به ظاهر اسلامی که معامله قرن را امضاء و اجراء و تامین هزینه می‌کنند می گوییم: شاهت الوجوه.

وی با قدردانی از حضور اهالی استان در مراسم شب های قدر بیان کرد: اجتماع شب‌های قدر در استان و مخصوصا در اردبیل یک اجتماع استثنایی در کشور است اهالی استان در طول سال دو اجتماع بسیار بزرگ دارند اول اجتماع تاسوعا و عاشورا  که نماد عشق به اهل بیت است و دوم اجتماع شب‌های قدر که نماد عشق به قرآن است.

 عاملی گفت: از اهالی و از تمام دست اندر کاران و خدمت‌گزاران این اجتماع عظیم از جمله شهرداری، صدا و سیما، نیروی انتظامی، سپاه،بسیج، حوزه علمیه، راهنمایی و رانندگی، آتش نشانی اتوبوس‌رانی، مرکز فوریت های پزشکی، اورژانس، هیأت امنای مساجد میرزا علی اکبر، سرچشمه،مسجد جامع، مسجد اعظم، شرکت آب معدنی واتا ، کمیته امداد امام خمینی، کانون مشفقین مصلی، خانه مطبوعات، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و ستاد برگزاری نماز جمعه اردبیل تشکر می‌کنم.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

سبلان نیوز