تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
آخرین اخبار
اخبار > آمریکا از جهت سیاسی در بدترین دوران است/ذلت ۴۰ساله در برابر ایران


کد خبر: ٢٧٤٩٨ تاریخ انتشار:1398/03/18 | ٠٧:٣٩ تعداد بازدید: ...

خطیب جمعه اردبیل مطرح کرد؛

آمریکا از جهت سیاسی در بدترین دوران است/ذلت ۴۰ساله در برابر ایران

خطیب جمعه اردبیل با اشاره به اختلال فکری ترامپ و سیاست خارجی و دیپلماسی جنون آمیز دولت او تاکید کرد که آمریکا هم اکنون از جهت سیاسی بدترین دوران خود را می گذراند.

به گزارش سبلان نیوز ، آیت الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل اضافه کرد: دولت آمریکا به کشورهای مختلفی متوسل شده تا واسطه مذاکره بین ایران و آمریکا باشند. آنها به ژاپن، عراق، عمان، پاکستان، کویت، آلمان و سوئیس متوسل شده اند و در نهایت ذلت می گویند «ما کنار تلفن نشسته ایم ولی هیچ تماسی از سوی ایران در ارتباط با گفتگوهای رو در رو دریافت نکرده ایم» آمریکا تا حال در برابر یک کشور جهان سومی این قدر ذلیل و گرفتار نشده بود.

وی افزود: آنها راه مذاکره را هم بلد نیستند. آنها لازم نیست اینگونه التماس کنند. آنها می توانند با لغو کلیه تحریم ها چهره منطقی برای مذاکره نشان دهند. اما در کنار پیشنهاد مذاکره می گویند فشار حداکثری را هم ادامه خواهیم داد. این کاملا از اختلال فکری آنها و از یک سیاست خارجی و دیپلماسی اشبه به جنون خبر می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اظهارات وزیر خارجه آمریکا که گفته «جهان باید متوجه باشد که ما به دقت پایبندی ایران به مفاد برجام را رصد می کنیم»، بیان داشت: کسی نیست به این مرد پریشان بگوید پس چرا از برجام خارج شدید.

دولت آمریکا به‌جای التماس برای مذاکره چهره منطقی از خود نشان دهد

وی ادامه داد: ترامپ یک شخصیت عجول و بی تحمل است او تحمل طولانی شدن فشار حداکثری به ایران را ندارد و تحمل او به این بازی بسیار کم شده است او هر بار فشار می آورد منتظر می نشیند اما آرامش و اقتدار ایران باعث می شود که خودش مجبور به عقب نشینی شود. عقب نشینی های او که در تعارض با روش وزیر خارجه آمریکا است به تعبیر یک دموکرات آمریکایی آمریکا را به یک خنده بازار بین المللی تبدیل کرده است.

عاملی یادآور شد: دولت ترامپ استراتژی جامعی ندارد و سیستم دیپلماسی آنها کاملا بهم ریخته و غیر متعادل است. ترامپ از یک طرف پیشنهاد مذاکره بدون شرط می کند  واز طرف دیگر ۸۰ میلیون ایرانی را تروریست اعلام می کند. قلب آمریکایی ها مثل قلب سعودی ها می ماند که قبلا به ملت ایران توهین کردند.

به گفته وی زمانی هم مفتی اعظم عربستان در آستانه حجی که صدها ایرانی در آن جان خود را از دست دادند اعلام کرد کل ایرانی ها مشرک هستند چون اجداد آنها مجوس بود، هر دو مثل هم حرف می زنند یعنی کینه و عداوت نسبت به ملت ایران در قلب آمریکایی ها و سعودی ها موج می زند. این زبان آنهاست حال در دل آنها چه می گذرد.

امام جمعه اردبیل با اشاره به توهین رئیس جمهور آمریکا در خصوص ملت ایران تصریح کرد: آمریکایی ها قبلا هم اهانت های بسیار بی شرمانه به ملت ما کرده اند. یکی از رؤسای آنها قبلا گفته بود که «شرارت در دی ان ای ایرانی هاست» یعنی شرارت آنها ذاتی است.

آمریکا خون ریزترین دولت در تاریخ بشر است

وی ادامه داد: حقیقت را برای مدتی می توان مکتوم نگه داشت ولی برای همیشه نه و حالا نمایندگان کنگره اعتراف می کنند که حامی اصلی گروه های تروریستی مثل القاعده و داعش و دولت های تروریستی مثل آل سعود، خود آمریکاست. تاریخ آمریکا هم نشان می دهد که خون ریزترین دولت در تاریخ بشر، دولت آمریکاست.

عاملی با اشاره به جنایت های بیشمار دولت آمریکا طی سده بیستم تاکید کرد که در این مدت با حدود ۲۰۰ جنگ، ۲۰۰ میلیون کشته شدند، یعنی معادل دو درصد جمعیت جهان کشته شد که بسیاری از این خونریزی ها با دست آمریکایی ها بوده است.

وی اضافه کرد: چهل سال است که تمام رؤسای جمهور آمریکا در برابر ملت ما ذلیل می شوند این بار ترامپ نیز که کار خود را با غرور استثنایی شروع کرده بود و آن قدر به خود مطمئن بود که بزرگترین و مهم ترین و رسمی ترین توافق قرن را کودکانه پاره کرد، به زمین خورد.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در بیان علت اینکه چرا آنها امروز چرخش ۱۸۰ درجه ای نشان داده اند، متذکر شد: چون تحریم بی نظیر راه انداختند، نتیجه نگرفتند؛ فشار حداکثری راه انداختند ولی نتیجه ای نگرفتند و سپاه را تحریم و گروه تروریستی اعلام کردند اما نتیجه نگرفتند.

وی یادآور شد: منافقین به ترامپ مشورت داده بودند که در ایران همه از سپاه بدشان می آید اگر تو سپاه را در لیست تروریست ها قرار دهی، همه ایرانی ها به تو جذب می شوند. اما قضیه عکس شد. همه ایرانی ها به خوبی می دانند که سپاه چندین بار کشور را از مرگ حتمی نجات داده و لذا سپاه محبوب قلب هاست. با این اقدام ترامپ، خودش خراب و هیچ شکافی بین ملت درست نشد.

انفجار فجیره از سوی بولتون و برای تحریک ترامپ بود

عاملی با اشاره به کینه توزی آمریکا برعلیه مردم کشورمان افزود: معافیت های نفتی را لغو کردند اما نتیجه نگرفتند. تصمیم به صفر کردن صادرات نفت ایران گرفتند اما نتیجه نگرفتند. محدودیت های جدید هسته ای وضع کردند اما به نتیجه نرسیدند. صنایع فلزی ایران را تحریم کردند ولی به نتیجه ای نرسیدند و حتی جنگ روانی عظیمی براه انداختند اما نتیجه ای نگرفتند.

وی افزود: آنها در نهایت با جنگ روانی عظیم تهدید عظیم نظامی و حمله نظامی را شروع کردند و برای اینکه ایران باور کند که این تهدید جدی و بسیار معتبر است، ناو هواپیما بر و بمب افکن های ب ۵۲ به منطقه اعزام کردند؛ جنگنده های پیشرفته نظامی ارسال کردند؛ نیروهای نظامی خود را در منطقه افزایش دادند و رزمایش های متعدد نظامی در منطقه برگزار کردند ولی باز نتیجه نگرفتند.

خطیب جمعه اردبیل بیان داشت: بدترین اقدام آمریکایی ها این بود که وقتی دیدند ترامپ قصد حمله به ایران را ندارد، اطرافیان جنگ طلب او مثل بولتون و پمپئو برای تحریک این دیوانه با غواصان اسرائیلی چند کشتی نفتی را در فجیره منفجر کردند و آن را به ایران نسبت دادند تا ترامپ را تحریک کنند ولی از آن هم نتیجه نگرفتند بلکه با معلوم شدن ماجرا کاملا مفتضح شدند.

وی همچنین برلزوم صیانت از محیط زیست و طبیعت تاکید و عنوان کرد: در این ایام بیشتر مردم جهت سیاحت و آرامش به دامن طبیعت بی نظیر منطقه می روند، لذا از گردشگران می خواهیم با طبیعت مدارا کنند. حتما با خود کیسه پلاستیکی همراه داشته باشند و تمام زباله های خود و بلکه دیگران را جمع آوری کنند و در این خصوص بلوغ فرهنگ، فهم و مدنیت بزرگ خود و احساس های جمعی را به نمایش بگذارند.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

سبلان نیوز