تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
آخرین اخبار
اخبار > دشمنان با ایجاد چالش‌های جدید به دنبال فروپاشی ایران از داخل هستند


کد خبر: ٢٤٦٤١ تاریخ انتشار:1396/12/11 | ٢٠:٥٥ تعداد بازدید: ...

ائمه جمعه شهرستان‌های استان اردبیل تاکید کردند:

دشمنان با ایجاد چالش‌های جدید به دنبال فروپاشی ایران از داخل هستند

ائمه جمعه شهرستان‌های استان اردبیل تاکید کردند: به دنبال شکست دشمنان در عرصه‌های مختلف هم اکنون آنها تلاش می‌کنند تا با ایجاد چالش‌های جدید کشور را دچار تزلزل کرده و زمینه فروپاشی نظام از داخل را فراهم کنند.

ائمه جمعه شهرستان‌های استان اردبیل تاکید کردند

به گزارش سبلان نیوز ، حجت‌الاسلام رضا باوقار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشگین‌شهر اظهار داشت:‌ به دنبال شکست دشمنان در عرصه‌های مختلف هم اکنون آنها تلاش می‌کنند تا با ایجاد چالش‌های جدید کشور را دچار تزلزل کنند که باید در این زمینه همگی هوشیاری لازم را داشته باشیم.

 امام جمعه مشگین‌شهر ناکارآمد جلوه دادن نظام، دلسرد کردن مردم از مسئولان، بزرگنمایی نارسایی‌های جزئی و تبدیل آن به بحران عمومی، بی‌تفاوتی مردم و تلاش برای بر هم زدن وفاق و همدلی اقشار مختلف را از جمله توطئه‌های دشمنان برای فروپاشی نظام از داخل دانست و گفت: مردم با بصیرت مثال‌زدنی خود تمامی نقشه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

وی با گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری تصریح کرد: باید در این ایام به امور مستمندان و افراد بی‌بضاعت رسیدگی شود و تلاش کنیم تا با رفع نیازمندی‌های این قشر زمینه‌ساز رفع محرومتی در استان شویم.

باوقار با اشاره به فرا رسیدن روز درختکاری بیان کرد: درخت مظهر رویش و زایش نعمات پرودگار عالم بر روی زمین بوده و باید تلاش کنیم تا با توسعه درختکاری و حفظ و حراست از منابع طبیعی و کاشت درخت از ثمرات ارزشمند آن بهره‌مند شویم.

خطیب جمعه مشگین‌شهر با اشاره به نقش درختکاری در جلوگیری از فرسایش خاک و ایجاد های پاک گفت: دین اسلام نیز در این زمینه تاکید اساسی داشته و باید تلاش کنیم که با عمل به این تاکیدات زمینه برای توسعه فضای سبز را فراهم آوریم.

باید در برخورد با مفاسد اقتصادی مسئولان اهتمام جدی داشته باشند

حجت‌الاسلام عسگر بیگی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوثر با اشاره به سالروز تشکیل کمیته امداد به فرمان امام خمینی(ره) و روز احسان و نیکوکاری اظهار داشت: دستگیری از نیازمندان یک توصیه دینی بوده و همه ما در این زمینه وظیفه داریم تا بتوانیم شاهد رفع نیازهای این افراد باشیم.

امام جمعه کوثر حل مشکلات اقتصادی را به دست مسئولان از خواسته‌های مردم منطقه دانست و بیان کرد: باید در زمینه برخورد با مفاسد اقتصادی شاهد اهتمام جدی از سوی مسئولان باشیم چرا که در مقابل ایستادگی مردم به پای انقلاب مسئولان نیز وظیفه دارند تا به آرمان‌های انقلاب عمل کنند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه مدیریت جهادی تصریح کرد: نماینده مردم منطقه در مجلس و استاندار اردبیل اگر به دنبال انتصاب در مدیریت اجرایی این شهرستان هستند انتظار می‌رود در این زمینه هر چه سریع‌تر اقدام شود تا مشکلات موجود در منطقه حل شود.

بیگی با تبریک روز 15 اسفندماه روز درختکاری گفت: باید تمامی مردم و مسئولان در زمینه احیا و ایجاد فضاهای سبز تلاش همه‌جانبه‌ای داشته باشند و با کاشت درخت زمینه‌ساز برخورداری از ثمرات آن شوند.

امام جمعه کوثر ایران را دارای کمترین بودجه نظامی در کشورهای منطقه و جهان دانست و افزود: کشور ما برای جلوگیری از جنگ به دنبال کسب قدرت دفاعی و بازدارنده است.

مسئولان در آستانه عید از مستمندان حمایت کنند

حجت‌الاسلام میکائیل مقدسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نیر با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری به فرمایش امام خمینی(ره) در خصوص حمایت مسئولان از مستمندان اشاره کردو اظهار داشت: خداوند روزی را نیاورد که مسئولان ما گرفتار اشرافی‌گری شده و محرومان را فراموش کنند.

امام جمعه نیر افزود: کسانی درد محرومان را می‌فهمند که خود محروم بوده و طعم گرسنگی را چشیده باشند و انتظار می‌رود در این زمینه مسئولان همت و تلاش همه‌جانبه‌ای داشته و در راستای محرومیت‌زدایی گام بردارند.

وی تصریح کرد: از مردم انتظار می‌‌رود تا در هفته احسان و نیکوکاری مستمندان و محرومان را از یاد نبرند و در آستانه عید نوروز دستگیری از نیازمندان و افراد بی‌بضاعت را مد نظر داشته باشند.

 مقدسی با گرامیداشت فرارسیدن  روز درختکاری گفت: درخت نشانه توحید است که یک موجود زنده بوده و کاشتن درخت ثواب الهی را دارد.

امام جمعه نیر تصریح کرد: رسیدگی به درخت باعث می شود که مردم از آن استفاده کرده و این خود نوعی عبادت است که از مردم انتظار می‌رود تا در روز درختکاری به کاشتن درخت و فضای سبز اهمیت بسزایی بدهند.

وی فرا رسیدن وفات حضرت ام البنین که تربیت فرزندان حضرت علی(ع) را عهده‌دار بود و چهار فرزندش در راه اسلام و قرآن به شهادت رسیدند را گرامی داشت.

رانت‌خواری برخی مسئولان بزرگترین درد جامعه است

حجت‌الاسلام صفر یوسف‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نمین با تسلیت سالروز شهادت حضرت ام البنین اظهار داشت: مادران و همسران شهدا با صبر و بردباری خودشان درس بزرگی به ملت ایران داده‌اند.

امام جمعه نمین تبعیض، فساد و رانت‌خواری برخی مسئولان را بزرگترین درد مردم دانست و گفت: هر سه قوه باید تلاش کنند تا این مشکلات در جامعه به وجود نیاید و مردم اگر مصلحت نظام نبود، به هیچ وجه مسئولان نااهل را تحمل نمی‌کردند.

وی با اشاره به طرح دو فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان که به امضای 100 نفر از نمایندگان مجلس رسیده است، تصریح کرد: در این طرح که هیئتی وظیفه بررسی اموال مسئولان را بر عهده دارد امیدواریم در مجلس نیز تصویب و اجرایی شود.

یوسف‌زاده از وزیر کشور به خاطر دستورش مبنی بر لزوم سکونت فرمانداران در محل خدمت خود تشکر کرد و افزود:  این طرح باید زودتر از اینها اجرا می‌شد چرا که یک مسئول همواره باید در بین مردم باشد.

امام جمعه نمین از عموم خواهران برای ثبت نام در حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) شهر نمین دعوت کرد و گفت: حوزه‌های علمیه در فرهنگسازی جامعه بسیار موثر هستند و از طرفی چون روح ایمان و دین ما همان معارف اسلامی است  باید در گسترش فعالیت‌های حوزه علمیه تلاش کرد.

لزوم رسیدگی مردم و مسئولان به نیازمندان در آستانه عید نوروز

حجت‌الاسلام یدالله صفری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه مشکل اصلی عدم و نیستی انسان را خداوند تبارک و تعالی حل کرده و به انسان وجود و حیات بخشید، اظهار داشت: ما هر چقدر بخواهیم تشکر این نعمت را به جا بیاوریم نمی‌توانیم.

امام جمعه گرمی با بیان اینکه حقیقت بندگی در سه چیز است، افزود: اول اینکه خود را مالک مطلق نعمت‌های خداوند ندانیم، اینکه همه امورات در دست خداوند متعال است باور قلبی داشته باشیم و عمر خود را در راه خداپسندانه صرف کنیم و در این صورت که انسان بر تمام مصائب دنیا صبور می‌شود.

وی با تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت: همسر بزرگوار علی(ع) و مادر قمربنی هاشم(س) که ام‌البنین لقب گرفته و هر 4 فرزندش در کربلا به زیباترین حالات به شهادت رسیدند، از بانوان برجسته اسلام است.

صفری با بزرگداشت سالگرد تاسیس کمیته امداد به فرمان امام خمینی (ره) و تاکید بر رسیدگی به مسائل نیازمندان بیان کرد: یکی از برکات پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره ) بوده است و حضرت امام (ره )در کمتر از یک ماه از گذشت پیروزی انقلاب اسلامی دستور تاریخی تاسیس امداد را برای رفع مشکلات نیازمندان کشور صادر کرد و امداد یکی از نهادهای مقدس و خدمتگذار بوده که در رفع مشکلات متعدد افراد نیازمند خدمات قابل توجهی را ارائه کرده است.

خطیب جمعه گرمی با بیان اینکه نزدیک سه هزار خانوار یعنی حدود 10 درصد مردم شهرستان گرمی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) است، تصریح کرد: در 11 ماهه امسال حدود11 میلیارد و 30 میلیون ریال به کمیته امداد توسط مردم و خیرین کمک شده  و کمیته امداد امام(ره) علاوه بر این کمک‌ها  130 میلیارد ریال به مددجویان این نهاد مقدس کمک کرده است.

ملت ایران هیمنه پوشالی آمریکا را شکسته‌اند

حجت‌الاسلام امیر رشتبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر خلخال با سفارش به تقوای الهی، تقوای الهی را راهگشای امور دنیوی و اخروی دانست و اظهار داشت:‌ توبه از گناهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و از مردم انتظار می‌رود در توبه امروز و فردا نکنند.

امام جمعه خلخال با تاکید بر دستگیری از نیازمندان در هفته و احساس و نیکوکاری تصریح کرد: این هفته فرصتی مناسب برای کمک به نیازمندان واقعی جامعه در آستانه سال نو است و باید از این فرصت به نحوی شایسته استفاده شود.

وی با اشاره به دیدار اعضای کنگره 14 هزار شهید کارگری کشور گفت: کارگران  نقش برجسته در حمایت از انقلاب اسلامی و نظام داشته‌اند و این قشر وظیفه خود را انجام داده‌اند اما مسئولان برای این قشر چه کرده‌اند.

رشتبری با اشاره به سالروز شهادت حضرت ام البنین مادر حضرت عباس (ع) در وصف مادران و همسران شهدا بیان کرد: همسران و مادران شهدا با صبوری سختی‌ها را در راه رضای خدا و پشتیبانی از نظام انجام دادند.

امام جمعه خلخال افزود: همت والای ملت ایران اکنون سبب شکسته شدن هیمنه پوشالی آمریکا شده و چه زیبا این ملت با تبعیت از رهبری در سختی‌ها نظام را همراهی کردند.

وی گفت: آمریکا در تلاش است با همکاری هم‌پیمانان منطقه و غرب ایران را ناامن معرفی کند تا در سایه این تلاش به اهداف خود یعنی غارت خاورمیانه به راحتی دسترسی داشته باشد.

رفاه و امنیت امروزی ما حاصل خون شهدای والامقام است

حجت‌الاسلام سیدسعید رشادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر پارس‌آباد با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین مادر بزرگوار حضرت ابوالفضل(ع) و روز تکریم مادر و همسران شهدا اظهار داشت: آبرو، حیثیت و آرامش ما حاصل خون شهدایی که از جان و مال خود گذشته تا در رفاه و امنیت باشیم.

امام جمعه پارس‌آباد افزود: ضرورت دارد در این روز مادران و همسران شهدا مورد تکریم و احترام قرار گیرند و مسئولان باید مقام مادران شهدا را پاس بدارند و در آخرت جواب خون شهدا را بدهند چرا که مسئولیت آنها حاصل خون شهداست.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته احسان و نیکوکاری، بر لزوم کمک به نیازمندان و فقرا با همکاری کمیته امداد گفت: روزهای پایانی سال دارد از راه می‌رسد و ضرورت دارد خانواده‌های بی‌بضاعت را دریابیم و در هفته احسان و نیکوکاری با هدایای نقدی و غیرنقدی خود، فقرا و مستمندان را در شادی خود شریک کنیم.

رشادی با اشاره به روز 15 اسفند روز درختکاری بیان کرد: از جمله سنت‌های حسنه که اسلام بیشترین تاکید و توصیه بر آن داشته، کاشت درخت است که از بهترین عبادت‌ها بر شمرده و از جمله کارهایی است که بعد از مرگ انسان ثواب این کار خیر برای او در آخرت نوشته می‌شود.

امام جمعه پارس‌آباد با اشاره به تهدید خود از سوی یکی از شرورهای این شهر تصریح کرد: بایستی با افراد شرور و عربده‌کش با قاطعیت برخورد شود و جای تاسف است که یکی از همین شرورهای شهر‌ به جای گوش دادن به نصیحت‌ها و دست برداشتن از شرارت‌هایش، بنده را هم تهدید می‌کند؛ هر چند که با او اتمام حجت کردم‌ که این شهر جای امثال شما شرورها نیست و تا زمانی که بنده در این شهر هستم به جد از حق و حقوق مردم و شهروندان دفاع خواهم کرد.

وی از حمایت و مساعدت‌های دادستان پارس‌آباد در برگزاری جلسه و حل مشکلات انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان قدردانی کرد.

رشادی با اشاره به کارشکنی برخی وکلا در پارس‌آباد برای رسیدن به منافع شخصی خود اظهار کرد: شنیده‌ایم که برخی از وکلای شهر پارس‌آباد به خاطر رسیدن به منافع شخصی خود کارشان شده بر هم زدن صلح و سازش خانواده‌ها، که به این افراد هشدار می‌دهیم دست از این کارشان بردارند.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

سبلان نیوز