تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
آخرین اخبار
اخبار > با کمال تأسف یک دیپلمات ارشد ایران با سخنان کاملا باطل و غیرواقعی‌ آب به آسیاب دشمن ریخت


کد خبر: ٢٧١٢٨ تاریخ انتشار:1397/11/12 | ٢٠:١٦ تعداد بازدید: ...

امام جمعه اردبیل:

با کمال تأسف یک دیپلمات ارشد ایران با سخنان کاملا باطل و غیرواقعی‌ آب به آسیاب دشمن ریخت

امام جمعه اردبیل گفت: با کمال تأسف یک دیپلمات ارشد ایران با سخنان کاملا باطل و غیرواقعی، آب عظیمی به آسیاب دشمن ریخت.

امام جمعه اردبیل حضرت آیت الله سید حسن عاملی

به گزارش سبلان نیوز ، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل اظهار داشت: در دستگاه الهی، دو عنصر ارزشمند معیار قبولی اعمال قرار می‌گیرد که عبارتند از اخلاص و تقوا که این دو اکسیر گرانبها با هر عملی همراه شوند آن را به درجه قبول می‌رسانند و فقدان هر یک از آن‌ها نیز، عمل را از درجه اعتبار ساقط می‌کند.

وی بیان کرد: عنصر تقوا سبب ارزشمندی مضاعف عمل صالح می‌شود و اگر عمل، کم و کوچک هم باشد آن را بزرگ و فراوان می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه بالاخره بعد از مدتها خلف وعده توسط اروپا در برابر یک قرارداد رسمی و بین المللی، آنها حاضر شدند کانال تبادل مالی با ایران را راه‌اندازی  کنند گفت:  طبق این کانال اموال بلوکه شده ایران مخصوصا پول نفت‌های فروخته شده که سالهاست در کشورهای خریدار مانده، به حساب متصدیان این کانال که آلمان، فرانسه و انگلیس است، ریخته می‌شود.

وی ادامه داد: سپس ایران از هر شرکتی دارو و غذا خرید کند، آن شرکت پول خود را از حساب این سه کشور تحویل می گیرد.

 عاملی اظهار کرد: در این خصوص توجه به چند نکته لازم است و آن هم این که اروپا از تصمیم جدی مجمع تشخیص مصلحت که بنا داشت لوائح FATF را رد کند مطلع بود و لذا پیش قدم شد و این نشانه می‌دهد نظریه کسانی که می‌گویند نباید در برابر غرب منفعلانه عمل کرد درست است و الا چرا اینهمه طولانی خلف وعده کرده و دیروز سر عقل آمدند؟! بنابراین باید این درس را آموخت که در برابر دشمن باید رجز خواند نه روضه و از اقتدار گفت نه از اینکه خزانه خالی است!

وی بیان کرد: مورد بعدی این که  با این اقدام اروپا، هیبت آمریکا شکست و از تحصیل اجماع جهانی بر علیه ایران بازماند و به احتمال بسیار قوی برنامه آمریکا در عملیات فشار حداکثری فرو می‌پاشد.

امام جمعه اردبیل افزود: تحریم آمریکا این هفته دو ضربه بزرگ خورد؛ نخست راه‌اندازی کانال تبادلات مالی اروپا بود و دوم اینکه سازمان سیا و سیستم‌های اطلاعاتی آمریکا رسما اعلام کردند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و این اعلان رسمی، کل اقدامات تحریمی ترامپ را زیر سؤال برد و او را بی حیثیت کرد.

وی بیان کرد: او برای دفاع از خود، اهانت‌های رکیکی به سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا کرد و گفت "شما همه نفهم هستید و باید دوباره به مدرسه برگردید و درس خود را دوباره بخوانید." این سخنان او ضربه وحشتناک به حیثیت سازمان های اطلاعاتی آمریکا بود به همین دلیل از طرف نخبگان آمریکا حتی از طرف جمهوری خواهان، حملات سنگینی بر علیه ترامپ شروع شد و اینگونه بود که آمریکا در آتش یک جنگ داخلی فرو رفت.

عاملی بیان کرد: این هفته تیتر بعضی از روزنامه‌های بزرگ دنیا این بود که ایران یک جنگ بسیار سختی را در داخل آمریکا ایجاد کرد؛ ترامپ و پمپئو باید با تمام سلولهایشان بفهمند که تحریم ایران چه هزنه سنگینی را بر آنها تحمیل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مورد بعدی این که  اگر مسئولان درایت کنند و دائره معاملات را از دارو و غذا بالاتر ببرند و شامل تجهیزات صنعتی شود سرمایه‌گذاران و صنعت‌گران از وساطت صرافان خلاص می‌شوند. این وساطت هزینه سنگینی برای آنها تحمیل می‌کرد. طبعا این کار در تسهیل سرمایه‌گذاری صنعتی و حل مشکل صنعت‌گران مهم خواهد بود.

امام جمعه اردبیل افزود: با این ساز و کار، دولت ارز حاصل خود را دیگر از کشور خارج نمی‌کند بلکه برای تامین نیازهای خود از منبع ذخیره ارزی عظیم خارج از کشور که با فروش نفت انباشته شده استفاده می‌کند. در نتیجه دست دولت برای تنظیم بازار ارز باز می‌شود و لذا به احتمال بسیار قوی قیمت ارز در آینده نزدیک سقوط مهمی خواهد داشت.

عاملی بیان کرد: با توجه به آزاد شدن غذا از طریق این ساز و کار، ملت از دولت انتظار جدی دارد بازار کالاهای اساسی مثل گوشت را تنظیم کند. البته به توان دولت در این خصوص تردید داریم وقتی دولتی ها نمی توانند بزرگترین کشتی حامل نهاده ها و تغذیه دام و طیور را تخلیه کنند یا جلوی قاچاق دام را بگیرند و باعث بالارفتن قیمت مواد گوشتی می شوند، انتظار فوق، انتظار به جایی نخواهد بود!

وی تصریح کرد: اروپایی‌ها تصریح کرده‌اند که این کانال در خصوص کالاهای غیرتحریمی آمریکاست. این تحفظ موضوع را بسیار پیچیده می‌کند و دست آنها را باز می‌کند که هر وقت دلشان خواست مبادلات را سفت و شل کنند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد:  این کانال در عین اینکه محل تنفس اقتصاد ایران است ولی با استقلال ایران و حتی با اقتضای برجام منافات دارد. قرار بود با برجام تمام تحریم ها برداشته شود و ایران آزادانه و بدون وساطت اروپایی ها به معاملات اقتصادی و تبادلات مالی ادامه دهد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: مسئولان دولتی اگر با درایت کار نکنند برای کشور هزینه تحمیل می‌کنند اما هزینه بالاتر مال مسئولان و نخبه‌هایی است که مرعوب دشمن شده و عاجز از تحلیل صحیح اتفاقات هستند. اینگونه مدیران با اظهارات خود، بدترین هزینه را به کشور تحمیل می کنند.

عاملی گفت: اینگونه مدیران و مسئولان، نوعا مدیران جناحی، سیاسی و سفارشی هستند؛ با کمال تأسف یک دیپلمات ارشد ایران با سخنان کاملا باطل و غیرواقعی، آب عظیمی به آسیاب دشمن ریخت و ما تعجب می‌کنیم که اینگونه پریشان فکرها چگونه به مناصب عالی وزارت خارجه راه یافته‌اند.

وی بیان کرد: این فرد بی مهابا با سخنان کاملا بی‌اساس، سیاست خارجی دولت و نظام ما را زیرسؤال برد و آرزوی دشمن را کف دستش گذاشت و اصلی‌ترین وظیفه یک دیپلمات، دفاع از منافع ملی و مصالح کلان کشور است و این آقا درست عکس عمل کرد.

عاملی گفت: اینکه منشأ مشکلات، سیاست خارجی ما باشد یک شبهه دائمی است که صدای آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان هر روز آن را تکرار می‌کنند و این آقا عملا گفت احتیاج به شما نیست، خودم نقش شما را به نحو احسن ایفاء می کنم! و لذا سخنان او در حد وسیعی در رسانه های معاندین انتشار یافت.

وی بیان کرد: در این خصوص باید به ملت بزرگ ایران توضیح داده شود که ما با کسی سر جنگ نداریم. اصلا این جمله که ما باید با دنیا آشتی کنیم مغالطه و ظلم به ملت و کشور است و از سخنان انتخاباتی است. ما حتی با آمریکا کار نداریم آنها با ما کار دارند!

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: آنها به ما می‌گویند باید موشکهای خود را تحویل دهید و بی‌سلاح شوید! آنها می‌گویند باید سوخت هسته‌ای را کنار بگذارید و صد سال دیگر که نفت و گاز تمام می شود دربست در اختیار ما باشید! آنها با صدام به ما حمله کردند!آنها با بیش از 40 شرکت اروپایی بمب شیمیایی بر سر ما ریختند!

امام جمعه اردبیل بیان کرد: آنها با مسافرت به 60 کشور دنیا داعش را تاسیس و علیه ما راه انداختند! آنها داعش را تا شهر جلولای عراق نزدیکی مرز ایران فرستادند و اگر هواپیماهای ما آنها را بمباران نمی‌کردند، به کشور ما وارد می شدند و خدا می‌داند که در ایران چه جنایاتی را مرتکب می شدند! آنها هواپیمای مسافربری ما را ساقط کردند! آنها ما را ابتداء به سکون تحریم کردند!آنها چهل سال بر علیه ما توطئه کردند!

عاملی تصریح کرد: ما با هیچ کشوری نه جنگ نداریم و نه کشوری را تهدید کرده‌ایم، نه در امور داخلی کشوری دخالت کرده ایم و نه حکومت رسمی کشوری را ساقط کرده ایم، نه انتخابات رسمی کشوری را ملغی کرده ایم و نه به نتیجه انتخابات کشوری بی اعتناء مانده‌ایم.

وی افزود: این ها همه کار آنهاست. مشکل آنها این است که به ما می گوید باید ژاندارم ما در منطقه باشید و ما نمی‌شویم؛ می‌گویند باید اسرائیل را سرور خود بدانید و ما نمی‌دانیم؛  می‌گویند هر کس در دنیا نفس می‌کشد باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد و ما نمی‌شناسیم.

امام جمعه  اردبیل بیان کرد: در اجلاس مونیخ تونی بلر در زمان نخست وزیری خود گفت" اگر ایران بخواهد به فعالیت‌های هسته‌ ای خود فارغ از فشارهای غرب ادامه دهد، چاره‌ای جز به رسمیت شناختن اسرائیل ندارد و در صورت برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور خواهد بود که ایران می تواند از چرخه کامل تولید سوخت هسته ای برخوردار شود."

وی تصریح کرد: این اظهارات گستاخانه نشان می ‌دهد که پرونده هسته‌ای ایران نه فنی بلکه سیاسی است؛ آنها می‌گویند حزب‌الله را شما درست کردید می‌گوییم حمله شما به لبنان در سال 2000 میلادی آنها را درست کرد؛ می‌گویند حماس را شما درست کردید می‌گوییم حماس با انتخابات رسمی سر کار آمد و حمله شما به غزه و تبدیل غزه به زندان بزرگ دنیا، حماس را درست کرد.

عاملی  بیان کرد: می‌گویند حوثی‌ها را شما درست کردید می‌گوییم چهل هزار جمعیت بی‌گناه که ده هزار از آن کودک است را در یمن کشتید، حوثی‌ها درست شدند.

 وی افزود: می‌گویند حشد شعبی را شما درست کردید می‌گوییم ورود داعش به عراق حشد شعبی را درست کرد. 1700 دانشجوی خلبان در پایگاه اسپایکر موصل را داعش شما اعدام کرد. گورهای دسته جمعی داعش الان هم تمام نمی شود. اینها ملت غیور عراق را وادار کرد که برای خود کادر دفاعی درست کند.

عاملی بیان کرد: می‌گویند شما عراق و سوریه را از دست ما گرفتید. می‌گوییم عراق با انتخابات مسیر خود را مشخص می‌کند اگر عرضه دارید رفتار خوب داشته باشید، جناح موالی شما در عراق سر کار آید. در سوریه 400 هزار نفر را با تروریست های وهابی و سلفی 80 کشور کشتید، از شما فاصله گرفت.

وی افزود: اگر یک دیپلمات این مطالب بدیهی را نفهمد باید به کسانی حق داد که می گویند این دیپلمات مأموریت دارد.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

سبلان نیوز